wtorek, 21 lipca 2015

Pina Colada koktajl


Idealny na upalne dni. Koktajl jest gęsty, więc wypicie jednej dużej porcji jest wystarczające. Dodatkowo w składzie jest świeży ananas, więc nie warto przesadzać, bo może się to skończyć zgagą.

Proporcje zależą głównie od Was samych, bo o ile niektórym wystarcza mała ilość alkoholu, o tyle inni wolą bardziej wyrazisty smak. Do wykonania tego koktajlu potrzebny jest blender (ja użyłam stojącego, ale może być również ręczny).

SKŁADNIKI na 5 dużych koktajli
  • 1/2 ananasa
  • 1 puszka mleczka kokosowego (400 ml)
  • biały rum
  • sok ananasowy


WYKONANIE

Ananas obrać ze skóry, usunąć stwardniały środek, wrzucić do misy blendera. Dodać mleczko kokosowe, szklankę rumu i pół szklanki soku ananasowego. Zblendować wszystko razem. Skosztować czy smak nam odpowiada, w razie czego dodać rumu lub soku i ponownie zblendować.

Aby nie dodawać kostek lodu, najlepiej wszystkie składniki mieć w lodówce już schłodzone.
Jeżeli dodacie zbyt dużo soku ananasowego i rumu, to drink może się rozwarstwić, niezbędna jest wtedy słomka do jego wymieszania przed wypiciem (mleczko kokosowe w trakcie blendowania zaczyna tworzyć piankę).
Myślę, że to właśnie taki drink pije jeden z bohaterów filmu "Last Vegas".  Nie tylko warto spróbować drink Pina Colada, ale również polecam film :-) Więcej o nim na TEJ stronie.

Screen z filmu "Last Vegas".
Obraz ze strony Filmweb.
Obraz ze strony Filmweb.