wtorek, 21 lipca 2015

Drink Pina Colada


Pina Colada to jeden z moich ulubionych drinków. Nigdy nie mogłam go sobie odmówić, ale niestety cena nigdy nie zachwycała ;-) Dlatego też warto zrobić taki drink samemu w domu. Plus jest taki, że sami decydujemy o ilości wykorzystanego rumu, mleczka kokosowego itp.

Ilość drinków zależy od ilości wykorzystanego mleczka kokosowego (jeżeli będziecie dodawać do przygotowywania drinków mniejszą ilość, to wystarczy na więcej, sama pianka będzie wtedy tylko na górze drinka).

SKŁADNIKI
  • 1 puszka mleczka kokosowego (400 ml)
  • biały rum
  • sok ananasowy

WYKONANIE

Drink można wykonać w mikserze do drinków lub zwykłym blenderze. Wlewamy całe mleczko kokosowe, dodajemy 1 szklankę rumu, 1 szklankę soku ananasowego i wszystko razem blendujemy. Gotowe kosztujemy i dodajemy do smaku rumu i soku wedle uznania (u mnie było więcej niż szklankę rumu i soku).
Całość najlepiej udekorować kawałkiem ananasa, ale z powodzeniem można go również zastąpić innymi owocami, jeżeli akurat nie posiadacie.
Aby nie dodawać kostek lodu, najlepiej wszystkie składniki mieć w lodówce już schłodzone.
Przy użyciu dużej ilości mleczka kokosowego drink może się rozwarstwiać, niezbędna jest wtedy słomka do jego wymieszania przed wypiciem (mleczko kokosowe w trakcie blendowania zaczyna tworzyć piankę).