piątek, 7 kwietnia 2017

Woda smakowa truskawkowa, cytrynowa, ananasowa i inne - bidon/pojemnik Sagaform


Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam truskawki. Właściwie w każdej formie: świeże, w koktajlach, czy też w ciastach. A teraz dzięki uprzejmości firmy Tarka i miarka mogę się cieszyć również wodą o smaku truskawkowym (nie oszukujmy się, te sklepowe to głównie biały cukier i sztuczny smak truskawek). A to wszystko dzięki poręcznemu bidonowi/butelce firmy Sagaform, który możecie oczywiście nabyć w sklepie Tarka i miarka. Z bidonu można korzystać nie tylko w domu, ale również zabrać do pracy. Możemy dzięki niemu wypić pyszną smakową wodę, a owoce wykorzystać np. w musli lub jogurcie. Butelka mieści dużo napoju, więc można ją również zabrać w góry, czy na rower.Oczywiście nie musicie ograniczać się tutaj do truskawek ;-) Można zrobić sobie wodę z kawałkami cytryny. Dzięki takiej mieszance można schudnąć parę kilo. Dobre na odchudzanie będzie również dodanie ananasa. Poza samymi owocami do wkładu można dodać również lodu. To zapewni nam orzeźwienie na dłużej w upalne dni.


Przepisy:


  • Woda smakowa truskawkowa: Umyć i obrać z szypułek kilka truskawek, następnie pokroić na małe kawałki, włożyć do środkowego pojemnika w bidonie. Środkowy pojemnik włożyć do bidona, zalać wodą, zakręcić i kilka razy wstrząsnąć. Zostawić na około 10 minut (można dłużej, będzie smaczniejsza).
  • Woda smakowa cytrynowa: Cytrynę umyć, pokroić na mniejsze kawałki i włożyć do środkowego pojemnika w bidonie. Środkowy pojemnik włożyć do bidona, zalać wodą, zakręcić i kilka razy wstrząsnąć. Zostawić na około 10 minut (można dłużej, będzie smaczniejsza).
  • Woda smakowa ananasowa: Dwa plastry świeżego ananasa obrać ze skórki i pociąć na mniejsze kawałki. Włożyć do środkowego pojemnika w bidonie. Środkowy pojemnik włożyć do bidona, zalać wodą, zakręcić i kilka razy wstrząsnąć. Zostawić na około 10 minut (można dłużej, będzie smaczniejsza).
  • Woda smakowa limonkowa: Limonkę umyć, pokroić na mniejsze kawałki i włożyć do środkowego pojemnika w bidonie. Środkowy pojemnik włożyć do bidona, zalać wodą, zakręcić i kilka razy wstrząsnąć. Zostawić na około 10 minut (można dłużej, będzie smaczniejsza).
  • Woda smakowa limonkowo-miętowa: Limonkę umyć, pokroić na mniejsze kawałki i włożyć do środkowego pojemnika w bidonie. Dodać kilka listków mięty (listki mięty można lekko pognieść, będą bardziej aromatyczne). Środkowy pojemnik włożyć do bidona, zalać wodą, zakręcić i kilka razy wstrząsnąć. Zostawić na około 10 minut (można dłużej, będzie smaczniejsza).
  • Woda smakowa ziołowa: Do pojemnika w bidonie włożyć wybrane zioła. Najlepiej wykorzystać miętę (można użyć mięty cytrynowej i pieprzowej) i melisę. Zioła najlepiej lekko zgnieść, będą dzięki temu bardziej aromatyczne.


Opis produktu producenta: Poręczna butelka z serii Fresh od Sagaform, składająca się z przezroczystego pojemnika na napój (u mnie w kolorze różowym), wkładu na owoce bądź lód oraz wygodnego zamknięcia. Produkt wykonany został z wysokiej jakości tritanu, który nie zawiera szkodliwych związków BPA. Pojemność pojemnika, to 800 ml. Dostępne są różne kolory.


Wpis powstał dzięki współpracy z firmą Tarka i miarka.