niedziela, 17 sierpnia 2014

Moja kuchnia

Każda osoba ma jakieś wyobrażenie pomieszczeń, w których czuje się dobrze. Ja również chciałam mieć zawsze kuchnię w kolorach ciepłych, słoneczną, przynoszącą mi natchnienie. I z takim też zamysłem powstał projekt. Już wcześniej przemyślałam, w którym miejscu najlepiej będzie mi się ciasta robić i gdzie ma stać stół, żeby przyjemnie się przy nim jadło. Mogę z satysfakcją powiedzieć, że moje oczekiwania się spełniły i na dzień dzisiejszy mam kuchnię przytulną i funkcjonalną :-) Oczywiście poniżej zamieszczam zdjęcia.


Na parapecie obowiązkowo doniczki z ziołami (bazylia, oregano, majeranek, rozmaryn, a aktualnie mam również ostrą paprykę). Firanka w takim stylu, by prezentowała się ładnie, a zarazem wpuszczała światło słoneczne.


Meble wykonane przez Andrzeja Mainczyka: https://www.facebook.com/pages/Andrzej-Mainczyk-meble-na-wymiar/624969624241474 lub https://plus.google.com/photos/113188951591051500688/albums?banner=pwa . Półki wysuwane mają cichy domyk, zaś każda otwierana samodomyk. Jest to bardzo wygodne.


W planowaniu kuchni wykorzystałam całą przestrzeń, jaka się znajdowała w pomieszczeniu, dzięki czemu mam dużo miejsca na chowanie garnków, zastawy, form do ciast, itp.


Za bardzo praktyczne rozwiązanie uważam małe, kwadratowe półeczki, które można wykorzystać np. na proszki do pieczenia, przyprawy, itp.